Strona główna
Aktualności
AKCJA ZBIERANIA CEGIEŁEK
Samorząd Uczniowski kolejny raz włączył się w akcję sprzedaży cegiełek FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH POMÓŻ I TY. Ze sprzedaży udało się uzbierać kwotę 97 zł. Pozyskane fundusze zostały przekazane na pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych- "PCEey Go".
Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w akcję i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy!!!
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Anna Kendyś
p. Marta Kozieradzka
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPRZEDAŻ CEGIEŁEK - SU.
UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH ODPUSTOWYCH ŚW. MICHAŁA
29 września delegacja naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Kasperowicz wzięła udział w uroczystościach odpustowych św. Michała w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Zabłudowie. Chłopcy czynnie włączyli się w posługę ministrancką a dziewczęta w Białą Procesję wokół kościoła. Po zakończonym nabożeństwie uczniowie wrócili do szkoły.
p. Małgorzata Kasperowicz
ZBIERAJ - NIE WYRZUCAJ
Nasza szkoła przystąpiła do konkursu na zbieranie zużytych baterii upowszechniający prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami w ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Podlaskiego.
Zbiórka zużytych baterii trwać będzie od dnia 28 października 2014 r. do dnia 28 listopada 2014 r. Baterie można przynosić do wychowawców poszczególnych klas. Szkolnym koordynatorem konkursu jest pedagog Marek Hyjek.
Regulamin konkursu dostępny na stronie:
WARSZTATY EKOLOGICZNE W SUPRAŚLU
W dniu 25 września uczniowie klasy VIb i VIc uczestniczyli w jednodniowych warsztatach ekologicznych w Supraślu organizowanych w ramach projektu pn. "Odkryj nasz skarb – Poznaj przyrodę powiatu białostockiego". Celem warsztatów było ukazanie bogactwa i piękna przyrody Puszczy Knyszyńskiej. Zajęcia odbywały się najpierw w rezerwacie "Jałówka", gdzie młodzież mogła zobaczyć dorodny drzewostan sosnowo-świerkowy o charakterze boru mieszanego, zatorfioną dolinę rzeki Jałówka z licznymi źródliskami i lasami łęgowymi oraz duży obszar żeremi bobrowych. Następnie odbyła spacer wzdłuż doliny rzeki Supraśl, gdzie rozpoznawała rośliny rosnące w środowisku wodnym. Na koniec warsztatów, w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" obejrzała prezentację nt. "Woda to życie" oraz pod mikroskopem porównywała próbki wód pobranych przez siebie ze źródliska w rezerwacie Jałówka i z rzeki Supraśl, pod względem ilości organizmów żywych - roślin i zwierząt. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Huberta Łuckiewicza z klasy VIc w Albumie fotograficznym.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Anna Kendyś
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu WARSZTATY EKOLOGICZNE W SUPRAŚLU.
SPOTKANIE AUTORSKIE
W piątkowy poranek dnia 24 października 2014r uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z Tomaszem Samojlikiem pisarzem dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Podlaskie Spotkania z Pisarzami, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Pan Tomasz Samojlik jest doktorem nauk biologicznych, badaczem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków w Białowieży oraz jednym z najlepszych autorów komiksów dla dzieci i młodzieży w Polsce. W książkach dla najmłodszych głównie popularyzuje wiedzę o ekologii i tematy ważne dla dzieci. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV- VI oraz uczestnicy konkursu "Czy znasz twórczość..?" Pisarz barwnie i dowcipnie opowiadał o dziejach powstawania swoich książek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Wywiązała się niezwykła i ciekawa dyskusja na temat dalszych przygód "Żubra Pompika". Takie spotkania owocują większym zainteresowaniem książką edukacyjną i popularno-naukową.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały autografy z osobistą dedykacją, również można było zrobić pamiątkową fotografię.
Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania i rozwijania możliwości uczniów.
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za spotkanie.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.Anna Zdanowicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPOTKANIE AUTORSKIE.
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 5148912
