Strona główna
Aktualności
APEL POŚWIĘCONY 75-ROCZNICY POWSTANIA PAŃSTWA PODZIEMNEGO
26.09.2014r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony 75-tej rocznicy powstania Państwa Podziemnego. Został przygotowany przez M. Hyjka, A. Regucką, H. Kalinowską i A. Dołęgiewicz. Przypomniano ten moment w historii Polski, gdy Polacy musieli stawić czoła okupantom hitlerowskim i sowieckim. Odpowiedzią na ich agresję było zawiązanie zbrojnego państwa działającego w konspiracji. Jawnym znakiem tego, iż Rzeczpospolita przeciwstawia się wrogom był znak Polski Walczącej - kotwica z literą P. W czasie apelu omówiono ten symbol. Nastepnie w ciągu całego dnia uczniowie naszej szkoły mogli narysować ten znak w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach na korytarzu szkolnym. Dzieci z zespołu Rdosne Nutki zakończyły apel "Warszawianką" często śpiewaną w tamtych czasach.
p. A. Regucka
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
W ostatnim tygodniu września w naszej szkole odbyły się
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
W ramach tych dni uczestniczyliśmy w następujących działaniach:
- Konkurs „WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW” dla klas II-VI
- Klasowe turnieje wiedzy językowej – Koło Fortuny kl. I-VI
- Quiz o krajach europejskich kl. IV-VI
- Poznawanie kultury i tradycji krajów europejskich: projekcja filmów, słuchanie muzyki narodowe, pokaz prezentacji, gry planszowe
- Kolorowe dni:
środa – 24.09 – dzień irlandzki
czwartek – 25.09 – dzień angielski
piątek – 26.09 – dzień szkocki
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Anna Petelska
p. Anna Turewska-Plewa
AUDYCJA MUZYCZNA KLAS IV -VI
Dnia 24 października 2014 roku odbyła się audycja muzyczna dla klas IV-VI. Tematem audycji były Piosenki walczącej Polski. Podczas tej audycji trudno było oddzielić publiczność od artystów. W trakcie audycji wywiązał się szczególny dialog pomiędzy artystami, a uczniami. Warszawskie dzieci, Warszawo ma, Serce w plecaku, Marsz Mokotowa, Pałacyk Michla to tylko niektóre pieśni, które tego dnia zabrzmiały na sali gimnastycznej. I to jak zabrzmiały!!! Rzecz można że zagrzmiały. Pani prowadząca podziękowała uczniom za aktywne uczestnictwo w tej audycji.
Joanna Łajewska- Talipska
SPOTKANIE Z ANIMATORAMI RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE KL. IV – VI
Uczniowie klas IV – VI na lekcji religii mieli okazję spotkania się z animatorami Ruchu Światło – Życie działającego na terenie parafii. Dzieci poznały, na czym polega udział w spotkaniach, otrzymały zaproszenia z informacjami o najbliższym spotkaniu. Klasy IV w czasie lekcji wspólnie modliły się, nauczyły się piosenki religijnej „Fala”, i zadawały pytania.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Małgorzata Kasperowicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu SPOTKANIE Z ANIMATORAMI RUCHU ŚWIATŁO – ŻYCIE KL. IV – VI.
WARSZTATY EKOLOGICZNE
W dniu 22 października uczniowie klasy IIIb i IVa wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot w ramach projektu ,,Monitoring i ochrona strefowa włochatki na obszarze Natura 2000”. W trakcie warsztatów dzieci poznały dziewięć gatunków występujących w Polsce sów: od największego puchacza do najmniejszej sóweczki, wielkości skowronka. Najwięcej uwagi pani leśnik poświęciła włochatce, sowie, której grozi wyginięcie a która jest charakterystyczna dla Puszczy Knyszyńskiej w obrębie której leży gmina Zabłudów. Dla włochatki niezwykle ważna jest obecność w lasach ponad 100-letnich drzew, w których może zajmować gniazda po dzięciole czarnym. Dlatego bardzo istotne jest pozostawianie starodrzewi, drzew martwych i dziuplastych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały faktów i ciekawostek z życia włochatki i innych sów przy wykorzystaniu pokazów filmów, nagrań ich głosów oraz licznych piór i wypluwek.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.p. Anna Kendyś
p. Barbara Wasilewska
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 5148911
