Aktualności
Wycieczka klas V
11.10.2023 .r klasy V wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Dziedzia iAgnieszką Muchą pojechały do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt. “Symulator”. To opowieść o relacjach między dziećmi, a rodzicami idoświadczenie prawdziwego życia w wirtualnym świecie. Spektakl jak komputerowa gra bardzo podobał się uczniom, pokazywał różne odcienie udziałuw grze, która ma wpływ na wychowanie młodego człowieka.Następnie udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów na lekcję wf. Uczniowie pod opieką trenerów mogli nauczyć się podstaw akrobatyki łącząc sport z zabawą. Każda lekcja WF-u składa się z szeregu aktywności dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej grupy, sami również uczniowie mają możliwość wybrania charakteru zajęć tak, by odpowiadał ich potrzebom. Świetna propozycja na lekcję wychowania fizycznego!
Małgorzata Dziedzia, Agnieszka Mucha
Wycieczka klas III do Warszawy
10 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Odwiedziliśmy warszawskie Centrum Nauki Kopernik. CNK to prawdziwy raj dla miłośników nauki. Można tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Tutaj każdy może się poczuć jak badacz i odkrywca. Dzięki temu można przekonać się, jak nasze zmysły pozwalają odbierać świat, sprawdzić możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów w Strefie Eksperymentowania pomagają zrozumieć zjawiska zachodzące nie tylko na Ziemi, ale w całym Wszechświecie. Po tylu emocjach, które wywołało to miejsce, przyszła pora na spacer po Warszawie. Rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Na środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej baszty i spacerować po średniowiecznych murach. W Manufakturze Czekolady uczniowie uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej, niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Mogli ją dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, suszonych owoców i innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. W czasie oczekiwania na utwardzenie czekoladowych tabliczek odbył się wykład poparty multimedialnymi slajdami na temat : „Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły poszczególne zdjęcia oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie o podróży ziaren kakao z Ameryki Południowej i Afryki do Europy. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik wycieczki zapakował swoją tabliczkę w specjalnie przygotowane i samodzielnie złożone pudełeczko.
Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany.
Agnieszka Dołęgiewicz
45
Mistrzostwa Powiatu Białostockiego w piłkę nożną chłopców.
Zawody odbyły się w Dobrzyniewie Dużym dnia 06.10.2023 r. W turnieju piłkarskim (Igrzyska Dzieci czyli klas VI i młodszych) stawiło się 10 drużyn, które zostały w drodze losowanie podzielone na dwie grupy.
SP Zabłudów znalazło się w grupie A i rywalizował z następującymi szkołami: SP Kleosin, SP Turośń Kościelna, SP Supraśl i SP Nowe Aleksandrowo. Mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdy", czas gry 12 min., zmiany hokejowe, w polu gra 5+ bramkarz.
Skład drużyny ZSP Zabłudów:
- Olgierd Piotrowski
- Artur Malejko
- Gabriel Iliaszuk
- Szymon Włodzielczuk
- Łukasz Petelski
- Gabriel Rusiłowicz
- Mateusz Konończuk
- Kacper Szarejko
Drużyna SP Zabłudów ostatecznie zajęła 6 miejsce i nie awansowała do dalszych rozgrywek.
Omelianowicz Jan
Święto Szkoły
4 października, jak co roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu przypada rocznica urodzin naszego patrona Franciszka Karpińskiego. Uroczystość miała charakter zarówno poważny jak i swobodny, z dobrą zabawą.
Zanim spotkaliśmy się w hali, wszystkie klasy wykonywały postać Franciszka Karpińskiego z przygotowanych wcześniej materiałów. Dużo wcześniej każda z klas IV-VIII klas do wylosowanego utworu Franciszka Karpińskiego miała dopasować współczesny podkład muzyczny. O godzinie 10.00 wszystkie klasy zajęły już swoje miejsca w hali sportowej. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. Prowadzący uczniowie powitali wszystkich zebranych. Następnie krótko przypomnieli najważniejsze fakty z życia naszego patrona. Później nastąpiła prezentacja kukiełek Franciszka Karpińskiego. Prace były ciekawe i bardzo pomysłowe. Reprezentanci klas IV – VIII zaśpiewali utwory patrona na współczesną nutę. Wszyscy poradzili sobie świetnie z tym niełatwym zadaniem i otrzymali duże brawa. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Ewa Kołosowska. Podsumowała dzisiejsze święto i życzyła, abyśmy byli wszyscy zdrowi i mądrzy, odnosząc się do cytatu z twórczości patrona. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.
Organizatorzy
65
"Jagiełło pod prysznicem" – spotkanie z Pawłem Wakułą
Paweł Wakuła – pisarz, ilustrator i rysownik prasowy był gościem spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece w Zabłudowie 3 października 2023 r. W spotkaniu uczestniczyła klasa 5b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Dziedzia.
Paweł Wakuła w 2007 r. za swoją debiutancką publikację, „Co w trawie piszczy”, został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Inne jego książki to między innymi „Kajtek i Yetik”, „Mój tata jest olbrzymem”, "Jagiełło pod prysznicem". Uprawia niepoważny zawód rysownika-humorysty. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”.
Czy książka historyczna może być ciekawa? Straszna? A może śmieszna?
Pisarz Paweł Wakuła przekonuje, że tak. Historia okazuje się nie tylko pasjonująca ale wręcz pełna niesamowitych zagadek. Na spotkaniu autor przedstawił dzieciom swoją książkę „Jagiełło pod prysznicem”, zabierając nas w podróż w odległe czasy panowania polskich królów. Uczniowie poznawali zabawne ciekawostki z życia Mieszka I, czy Kazimierza Wielkiego.Dowiedzieliśmy się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy.
Gość okazał się bardzo ciekawym człowiekiem. Nie tylko opowiadał anegdoty historyczne, ale rysował też humorystyczne rysunki, odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania oraz wpisywał dedykacje w zakupionych przez nich książkach. Spotkanie stało się znakomitą zachętą do polubienia historii.
Dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie.
Małgorzata Dziedzia
2
Solidarni z Ukrainą
Media społecznościowe
Godziny dzwonków
Wtorek 06.05.2025Dzwonki
- 08.00-08.45
- 08.50-09.35
- 09.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.30-12.15
- 12.30-13.15
- 13.30-14.15
- 14.20-15.05
- 15.10-15.55
Obiady
- PRZERWY OBIADOWE
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 4559167