• Spotkanie z pisarzem

• 29 kwietnia 2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem panem Markiem Hyjkiem w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas siódmych i ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłudowie.

Była to niepowtarzalna okazja poznać pana Marka nie tylko jako pedagoga naszej szkoły, ale również  jako autora i współautora wielu publikacji. Pan Marek opowiedział o swojej drodze zawodowej i przygodzie z pisaniem książek, adresowanych do różnych czytelników. Autor zapoznał uczniów ze swoim dorobkiem literackim oraz znakomitą wiedzą zapraszając do czytania książek.

Szczególną uwagę poświęcił pan Marek najnowszym książkom  -  „Achille Ratti - Pius XI” oraz Antologii poezji patriotycznej „Gdy nam bolszewików groził najazd krwawy” wierszy zebranych i wstępem opatrzonych przez autora, dotąd nigdzie nie publikowanych. Miłym akcentem była prezentacja wierszy patriotycznych z w/w antologii w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Pan Marek chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów  dotyczące jego twórczości.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej  atmosferze było aktywną zachętą do czytania i rozwijania literackich zainteresowań uczniów.

Na zakończenie pan Marek Hyjek otrzymał gorące podziękowania z rąk uczniów. Zainteresowani uczniowie otrzymali autografy.

Anna Zdanowicz, Jadwiga Wawrentowicz

• Uczniowie klas I w Epi-Centrum Nauki

• 28 kwietnia 2022 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili Strefę Małego Odkrywcy w Epi-Centrum Nauki, które mieści się przy Stadionie Miejskim w Białymstoku. To wyjątkowe i pasjonujące miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, aby rozbudzać kreatywność i ciekawość świata. Na zwiedzających czekali przewodnicy – Zmysłek i Majka Pytajka. Pierwszoklasiści mogli zgłębiać tajniki wiedzy w pięciu obszarach tematycznych: Poznawanie i wiedza, Poznaj swoje ciało, Technika, Świat budownictwa i Energia wody. Wszystkie doświadczenia i zabawy dostosowane były do możliwości dziecięcego spostrzegania, a przez to dały im możliwość poznawania świata nauki oraz sprawiły dużo radości i na pewno pozostawią miłe wspomnienia.

Iwona Chojnowska, Jadwiga Wawrentowicz,  Agnieszka Dołęgiewicz, Barbara Wasilewska

• Co jest prawdziwe? Czym jest współczesna iluzja?

• 27 kwietnia 2022 klasa VIIa i reprezentanci kl. VIIb wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z ciekawą osobowością.

Kogo dziś nam przedstawiła p. Monika Turewska? Dziennikarz, specjalista ds.marketingu, webmaster, copiwriter, absolwent Uniwersytetu w Białymstoku - p. Dominik Sołowiej.

Mieliśmy okazję obejrzeć fragment działalności, jaką prowadzi p.Sołowiej. Dziś poprowadził wykład wsparty arcyciekawą prezentacją o zjawisku, jakim są “Fake Newsy”. Po krótkim zdefiniowaniu “Fake Newsa”, zaprezentował wiele sposobów - jak zdemaskować dezinformację, gdzie szukać pomocy. Narracja prelekcji snuła się wokół aktualnych zdarzeń, z którymi od kilku tygodni się osłuchujemy, o których czytamy i które epatują nas okrutnymi obrazami – wojny w Ukrainie. Nie pominął też tematyki ekologii, współczesnych celebrytów, światowych autorytetów z dziedziny polityki, nauki, kultury.

Po tym godzinnym spotkaniu doszliśmy do jednego wspólnego wniosku - żeby czuć się bezpiecznie w świecie natłoku informacji, jedynym wyjściem jest – sprawdzanie i weryfikowanie.

Nikt z nas nie jest w stanie bez właściwych narzędzi, którymi już teraz dysponujemy, wydostać się ze świata iluzji.

Panika, łatwowierność, naiwność, ufność, manipulacja to pokarm dla ludzi, którzy tworzą “Fake Newsy” - dlatego nie dajmy się im i WERYFIKUJMY wszelkie niepokojące nas treści.     SPRAWDZAJMY!

Serdeczne podziękowania Pracownikom Miejskiej Biblioteki w Zabłudowie składają Uczniowie Klas VII-ych oraz Wychowawczyni i Nauczyciel Języka Polskiego – Angelina Sawicka-Samojlik.

• Rekrutacja do przedszkola- nabór uzupełniający.

• Rekrutacja trwa do 29.04.2022r. do godziny 15.00.

Uwaga: zakwalifikowanie nie jest równoznaczne z przyjęciem dziecka
            do przedszkola.

W dniach 11.05.2022r. - 14.05.2022r. należy złożyć potwierdzenie
            przez rodzica lub opiekuna prawnego dziecka woli przyjęcia do
            przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia.

Harmonogram czynności rekrutacyjnych oraz dokumenty (załączniki)
            znajdują się w zakładce Dokumenty -> Rekrutacja 2022/2023.

link do Rekrutacja 2022/2023

• Szkoła w Chmurze