• Wyniki konkursu fotograficznego

• Z przyjemnością informujemy, że II szkolny konkurs  „Matematyka w obiektywie” został rozstrzygnięty. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i włożoną pracę. Spośród 31 nadesłanych zgłoszeń Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów oraz przyznała wyróżnienia:

• KLASY I - III

1. Rogucka Paulina - IIb

2. Romanowska Izabela - IIIa

• KLASY IV-VIII

1. Chorąży Marcelina - Vb

2. Kiszło Magdalena - Va

3. Romanowska Alicja - Va

• WYRÓŻNIENIA

Obuchowska Emilia - IVb, Kalinowski Patryk - VIb, Waluk Marta - VIb

Autorom zwycięskich i wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy!

Robert Jankowski, Marta Rogucka, Elżbieta Drozdowska

• "Jednostki długości. Mierzenie długości odcinków"

• W marcu - miesiącu matematyki uczniowie klasy IIB uczestniczyli w zajęciach "Jednostki długości. Mierzenie długości odcinków". Na lekcjach gościliśmy p. Martę Rogucką - nauczycielkę matematyki w klasach IV-VIII naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej mierzono długości odcinków. Poznali podstawowe jednostki długości oraz przyrządy miernicze. Nie zabrakło też zadań praktycznych, podczas których uczniowie mierzyli długości poszczególnych przedmiotów w sali i na świeżym powietrzu. Mieli również okazję ćwiczyć ważną umiejętność - współpracę w grupie. Dzieciom podobały się zajęcia i bardzo aktywnie w nich uczestniczyły.

Justyna Andrelczyk

• Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2022r

• W dniach 28-30.03.2022r. (poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się Rekolekcje Wiekopostne w Kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła o godzinie 10:30.

W dniach 28-29.03.2022r. w plebanii  Cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się pisanie pisanek od godziny 10:00.

Liturgia w Cerkwi pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny odbędzie się 30.03.2022r. (środa) o godzinie 09:00 (spowiedź).

Dzieci dojeżdżające zostaną przywiezione bezpośrednio do Kościoła/Cerkwi na rekolekcje i zajęcia pisania pisanek, a następnie odebrane po nabożeństwie/zajęciach.

Świetlica szkolna klas I-III pełni dyżur od godny 07:00 do 16:30.

W tych dniach nie będą wydawane obiady.

• Ile ścian ma wielościan?

• To kolejne pytanie z jakim zmierzyły się dzieci klas II realizując kolejną lekcję z Programu “Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka” Uniwersytet Dzieci.

Uczniowie poznali różnicę między figurami geometrycznymi płaskimi a przestrzennymi. Dowiedzieli się czym charakteryzują się ostrosłupy i graniastosłupy oraz w jaki sposób powstają ich nazwy. Samodzielnie zbudowali model kostki oraz wybranego wielościanu przy użyciu siatki geometrycznej.

Justyna Filończuk, Justyna Andrelczyk

• Piknik militarny

• 22 marca w Zabłudowie na placu przy kościele odbył się piknik militarny zorganizowany przez 18 Pułk Rozpoznawczy .

Musieliśmy być tam obecni – VIIa.

Napisaliśmy petycję do p. Artura Trojana , naszego nauczyciela historii, by dzisiejsza lekcja historii odbyła się w plenerze. Uzyskaliśmy zgodę , ale pod warunkiem - musieliśmy znaleźć jeszcze jednego opiekuna na wyjście. Okazało się, że p.Ania Zdanowicz – nasza p.Bibliotekarz - chętnie zadba o bezpieczeństwo klasy VIIa .

Wyruszyliśmy . Było wyśmienicie . Widzieliśmy i obcowaliśmy z uzbrojeniem, różnorodnym sprzętem i maszynami , w które wyposażone jest Wojsko Polskie. Żołnierze bardzo chętnie opowiadali o swej pracy, codziennych obowiązkach, ścieżce awansu … życiu wojaka.

To była rewelacyjna lekcja … historii.

Nawiązaliśmy współpracę - może uda się taką imprezę zorganizować przy szkole, by inni również doświadczyli takich emocji.

Spójrzcie na relację z naszego wyjścia.

Karolina Leończuk, Dominika Przyłożyńska

• Szkoła w Chmurze