• Rzeźby ze śniegu

• Klasa Ib korzystając z ostatnich, zimowych chwil postanowiła wykonać rzeźby ze śniegu. Dzieci były bardzo kreatywne i pomysłowe. Na zakończenie zajęć pięknie zaprezentowały swoje prace.

Agnieszka Dołęgiewicz

• Wizyta ósmoklasistów w firmie SaMASZ i zapoznanie się z ofertą edukacyjną Branżowej Szkoły nr 10

• 10 marca 2022r uczniowie klas ósmych odwiedzili firmę SaMASZ, która jest producentem wysokiej jakości nowoczesnych maszyn rolniczych i komunalnych. Jest też jednym z najlepiej rozwijających się polskich przedsiębiorstw o zasięgu międzynarodowym, sprzedając maszyny do ponad 50 krajów.

Uczniowie zapoznali się z historią i funkcjonowaniem firmy. Po krótkim szkoleniu BHP mogli zwiedzić halę produkcyjną i zapoznać się z procesem powstawania maszyn.

Młodzież miała też okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Branżowej Szkoły nr 10, która współpracuje z firmą SaMASZ. Uczniowie tej szkoły mają możliwość odbywania w niej praktyk i zdobywania doświadczenia zawodowego.

Składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie zwiedzenia firmy i zapewnienie transportu. Spotkaliśmy się z życzliwym, profesjonalnym przyjęciem. Zdobyte informacje z pewnością pomogą w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Urszula Jakuć, Małgorzata Kozłowska, Renata Marciniuk, Barbara Korolczuk

• „Przyroda naszego regionu”

• Uczniowie klas Ia, Ib i Ic dnia 7 marca odwiedzili Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku. Mieli możliwość rozwijania umiejętności rozpoznawania w swoim otoczeniu popularnych gatunków roślin i zwierząt, w tym gatunków objętych ochroną. Z zainteresowaniem obejrzeli kilka z prezentowanych ekspozycji, m. in. Las i jego mieszkańcy, Ptaki Podlasia, Pszczoły i ich rola w przyrodzie, Przyroda rejonów polarnych, Minerały i skały, Skamieniałości z osadów polodowcowych oraz akwaria, w których mogli zobaczyć różne gatunki ryb, żółwie, żaby. Niemałe zdziwienie wywołały informacje o tłustoszu – niepozornej owadożernej roślinie, która wabi owady na swoje pokryte tłuszczem liście, a następnie je pochłania.

Barbara Wasilewska, Agnieszka Dołęgiewicz, Iwona Chojnowska

• Zajęcia czytelnicze klasa IIa i IIb

• "Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."

Cornelia Funke

Uczniowie klas II rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze uczestnicząc w cyklicznych zajęciach prowadzonych w szkolnej bibliotece przez p. Małgorzatę Kozłowską. Młodzi czytelnicy poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz dowiedzieli się jak powstaje książka. Dzieci aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniach. Wykonały również zakładki do książek. Po każdych zajęciach wypożyczają wybrane przez siebie książki z literatury dziecięcej. Kolejne spotkania z książką przed nami…

Justyna Andrelczyk, Justyna Filończuk

• Laurki z życzeniami

• Uczniowie klasy Ib postanowili wykonać laurki z życzeniami kolegom i koleżankom, którzy przechodzą bardzo trudne chwile w związku z wojną, która trwa w ich Ojczyźnie- na Ukrainie. Wykonali też flagi Polski i Ukrainy na znak jedności naszych państw. Te prace moi uczniowie dedykują wszystkim ukraińskim DZIECIOM.

Agnieszka Dołęgiewicz

• Szkoła w Chmurze