Poniedziałek 20.11.2017

- 15.05

9.

- 15.55

OPŁATA ZA OBIADY ZA LISTOPAD 2017R.

Konto bankowe, na które należy wpłacać opłaty za obiady:

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zabłudowie

Nr 15 8099 0004 0013 1951 2000 0080

Podlasko- Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie

tytułem: opłata za obiady/miesiąc/imię i nazwisko ucznia/nazwa szkoły

Wysokość opłaty za obiady za grudzień 2017r. wynosi:

- dla uczniów klas 0

16 dni x 3,10zł = 49,60zł

- dla uczniów klas I-VII

16 dni x 3,50zł = 56,00zł

Prosimy o przestrzeganie terminu płatności: do 28 listopada 2017r. (za grudzień). Osoby, które nie wpłacą w terminie, nie mogą korzystać w danym miesiącu z obiadów.

AKTUALNOŚCI

• 14 listopada 2017r. dzieci z klasy I A kolejny raz uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej prowadzonej przez edukatora leśnego p. Emilię Ostaszewską z Nadleśnictwa Żednia. Tematem spotkania byli mieszkańcy lasu i ich domy. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt.”Kolorowe ptaki – kolorowe domki”, a następnie udaliśmy się na grę terenową „Podchody” do pobliskiego lasu. Po drodze mieliśmy do wykonania różne zadania. Tego dnia pogoda nam dopisała, więc mogliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Ciekawe co będzie następnym razem?

• 13 listopada 2017 r. dzieci z przedszkola, klas '0' i klas I - III miały okazję poznać dziedzictwo muzyczne oraz tożsamość regionalną naszej Małej Ojczyzny - Podlasia - w myśl idei "stąd jestem, to moje korzenie". Zrealizowano ją w oparciu o bogate zbiory etnograficzne p. Grażyny Kuklińskiej - twórczyni Małych Kurpi Zielonych i badaczki folkloru Podlasia. Artyści ubrani w ludowe, dawne podlaskie stroje przedstawili utwory pochodzące z naszego folkloru. Zabawnie, przystępnie i ciekawie zapoznali
  • Zabłudowskie obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po nabożeństwie przedstawiciele różnych środowisk przeszli pod pomnik PAMIĘCI BOHATERÓW WALCZĄCYCH O WOLNOŚĆ OJCZYZNY. Były okolicznościowe przemówienia, apel poległych, składanie wieńców i wiązanek z biało-czerwonymi kwiatami. Harcerze trzymali wartę. Uroczystość uświetniła część artystyczna, w której wystąpiły między innymi uczennice naszej szkoły. Mimo zimna, w uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców Zabłudowa i okolic. Na zakończenie wszystkim zebranym zaproponowano gorący bigos i zaproszono do Klubu pod Burmistrzem na śpiewanie pieśni patriotycznych.

• 10 listopada 2017r. kl. 0 A obchodziła Dzień Dyni. Dzieci przyniosły dynie jadalne i ozdobne. Poznały pochodzenie dyni, omawiały wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Dowiedziały się jakie są jej właściwości i wykorzystanie oraz jakie warzywa należą do rodziny dyniowatych. Spożyły pyszne ciasta dyniowe przygotowane przez rodziców. Wykonały prace plastyczne „Dyniowe cudaki i nie tylko”. Uczestniczyły też w zabawach ruchowych z użyciem dyń, które dostarczyły im wiele radości.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

• W dniu 9 listopada 2017 roku w naszej szkole miał miejsce VII Gminny  Festiwal  Pieśni Patriotycznej. Tegoroczny Festiwal był poświęcony żołnierzom polskim  skazanym przez komunistów  na zapomnienie.  Dla lepszego zrozumienia tematyki Festiwalu, uczniowie klasy VI A przygotowani przez p. Helenę Kalinowską zaprezentowali publiczności inscenizację o partyzanckiej walce żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego z ich oprawcami.

Następnie nasi uczniowie oraz zaproszeni goście śpiewali  o polskich oficerach zamordowanych przez Sowietów  w Katyniu, o żołnierzach walczących na frontach Europy Zachodniej oraz o  Żołnierzach Niezłomnych niesłusznie nazwanych  „wyklętymi”.

• 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu klasa 0a uczestniczyła w obchodach Dnia Śniadanie Daje Moc. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania oraz rolę prawidłowego żywienia. W przebraniu za kucharzy przygotowały zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki i sok jabłkowo – marchwiowy. W miłej atmosferze przy stole udekorowanym „świeżakami” dzieci spożyły drugie śniadanie, które dostarczyło im energii do zabawy i nauki.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.