Czwartek 18.01.2018

- 15.05

9.

- 15.55

OPŁATA ZA OBIADY ZA GRUDZIEŃ 2017R.

Konto bankowe, na które należy wpłacać opłaty za obiady:

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zabłudowie

Nr 15 8099 0004 0013 1951 2000 0080

Podlasko- Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie

tytułem: opłata za obiady/miesiąc/imię i nazwisko ucznia/nazwa szkoły

Wysokość opłaty za obiady za luty 2018r. wynosi:

- dla uczniów klas „0”

18 dni x 3,10zł = 55,80 zł

- dla uczniów klas I-VII SP i klasy II-III GM

18 dni x 3,50zł = 63,00 zł

Prosimy o przestrzeganie terminu płatności: do 28 stycznia 2018r. (za luty 2018r.). Osoby, które nie wpłacą w terminie, nie mogą korzystać w danym miesiącu z obiadów.

AKTUALNOŚCI

• Informujemy, że 8 stycznia 2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu świetlica szkolna będzie czynna od 7.00 do 16.30.

• W ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem 21 grudnia 2017r.w atmosferę świąteczną wprowadziła nas audycja muzyczna pt „Hej kolęda, kolęda”. Kolędnicy wśród których nie zabrakło anioła, diabełka, króla, pasterza, turonia zachęcały do świętowania i wspólnego śpie­wania kolęd. Nie obyło się bez zgrzytów między aniołem a diabełkiem, ale ostatecznie dobro wygrało. Radość z narodzin Dzieciątka ogłaszali chodzący po sali z gwiazdą królowie i kolędnicy.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

• We czwartek 21 grudnia przedstawiciele trójek klasowych zebrali się na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez SU. W ten magiczny przedświąteczny czas, przy cichym dźwięku kolęd, tradycyjnie zebrani przełamali się opłatkiem, a także złożyli sobie serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Opiekunowie SU

• 20 grudnia 2017r. po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Gminne Spotkanie Wigilijne. Na spotkanie to za­proszeni byli przedstawiciele władz gminy Zabłudów, kapłani parafii katolickiej i prawo­sławnej, współpracujące ze szkołą instytucje oraz stowarzyszenia, przedstwiciele Rady Rodziców, emeryci, dyrektorzy i nauczyciele szkół działających na terenie gminy oraz po­zostali goście.
    Zebrani obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnym punktem progra­mu było wspólne kolędowanie. W wigilijne świętowanie wprowadziły nas słowa Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pańskim odczytane przez katechetkę p. Małgorzatę Kaspero­wicz oraz słowo wprowadzające i wspólna modlitwa proboszczów obu parafii. Nie zabra­kło też życzeń imieninowych p. Ewie Kołosowskiej oraz p. Adamowi Tomankowi. Dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, spożywanie wigilijnych potraw oraz rozmowy wypełniły czas uczestnikom tego spotkania. Chętni mogli zostawić swój widoczny ślad zapisując my­śli i spostrzeżenia w Kronice Pamiątkowej naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia oraz tym, którzy zechcieli przybyć do nas serdecznie dziękujemy!!!

• We środę 20 grudnia o godz. 9.30 uczniowie, nauczyciele, pracownicy naszej szko­ły i goście mieli okazję uczestniczenia w Jasełkach Bożonarodzeniowych przygotowanych przez uczniów klas Va, Vb i chóru DoReMi. Tym razem piekno historii Bożego Narodze­nia wyśpiewali młodzi aktorzy w pastorałkach, kolędach i piosenkach świątecznych. Nie za­brakło też charakterystycznych postaci związanych z betlejemskimi wydarzenia­mi tj go­spodarzy, aniołów, pasterzy i królów. Na zakończenie kilka słow wygłosił i życzenia wszyst­kim zebranym złożył ks. Mirosław Tomaszewski.

• 19 grudnia w klasie III b odbyło się wigilijne spotkanie z udziałem rodziców. Uczniowie przygotowali jasełka. Rodzice zadbali o poczęstunek. Występ dzieci, śpiewane kolędy i pastorałki, dzielenie się opłatkiem i życzenia wprowadziły zebranych w nastrój Świąt Bożego Narodzenia i  dostarczyły mnóstwo wzruszeń.

ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM. ZAPRASZAMY.

Barbara Wasilewska